Ogłoszenia 28.05.2023 r.

„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.”

(J 16,7.13)

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

2.  Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;

– w środę święto Nawiedzenia NMP.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii do Serca Pana Jezusa; Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.30 i od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

W sobotę przypada wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej. Z racji I niedzieli m-ca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a od czwartku w czerwcowych. Nabożeństwa odprawiamy w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. W piątek 2 czerwca o godzinie 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu studentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Serdecznie zapraszamy!

5. W ramach 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Krakowskie Forum Kultury zaprasza na święto ulicy Kopernika w przyszłą niedzielę 4 czerwca w godz. od 11.00 do 16.00. Miejscem spotkania jest teren zielony przy ul. Śniadeckich 5. W programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Wituś GIBEK

+ Jan OBRZUT

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu