Ogłoszenia 4.06.2023 r.

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Spotkanie Żywego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach I – komunijnych, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu, w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W oktawie Bożego Ciała będą one miały szczególnie uroczysty charakter, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.

4. W ramach 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Krakowskie Forum Kultury zaprasza na święto ulicy Kopernika dziś w godz. od 11.00 do 16.00. Szczegóły na plakacie.

5. W poniedziałek, 5 czerwca, będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem funkcjonowania organów wewnętrznych, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości, prawidłowego poziomu wody i tkanki tłuszczowej. Badania będą prowadzone w salce w piwnicach plebanii (wejście od ogrodu) od godz. 13.00. Zainteresowanych prosimy o przybycie 15 minut wcześniej.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Wolontariusze zebrali 5447 zł 19 gr. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie kosztownego remontu kościoła i jego zabytkowego otoczenia. Naszych Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Janina NECEL

+ Elżbieta LATOŃ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu