Ogłoszenia 02.07.2023 r.

„Jesteście królewskim kapłaństwem, świętym narodem.
Ogłaszajcie dzieła potęgi Tego, który was wezwał do swojego przedziwnego światła.”

(Por. 1 P 2, 9)

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.
2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto św. Tomasza, apostoła;

– we wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

– w tym tygodniu przypada I środa, czwartek i I piątek miesiąca:

–  środę wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem św. Józefa o świętość dla rodzin;

– w czwartek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

– w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

– w sobotę przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

3.      Z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym począwszy od poniedziałku nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

4. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 23 lipca. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w jego organizację odbędzie się we wtorek  18 lipca o godz. 18.30 na plebanii.

5.    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie kosztów trwających remontów.

6.    Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony wakacyjny numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

7.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:

+ Andrzej PIETRZAK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…