Ogłoszenia 03.09.2023 r.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

(Por. Ef 1, 17-18)

22.  NIEDZIELA   ZWYKŁA

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

2.      Po wakacyjnej przerwie przywrócona została Msza św. w dni powszednie o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta podczas wszystkich Mszy św.

Dzieci wraz z opiekunami zachęcamy do udziału w Mszy świętej niedzielnej o godz. 11.30. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dziś o godz. 11.00 w kościele.

3.      Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

 w poniedziałek 4 września:

–          o godz. 8.00 dla Szkół Podstawowych nr 3 i nr 10;

–          o godz. 9.00 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

4.      Z kalendarza liturgicznego:

–          w tym tygodniu przypada I środa i I czwartek miesiąca:

w środę Msza św. wieczorna będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa o świętość dla naszych rodzin;

w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;

–          w piątek będziemy obchodzić święto Narodzenia NMP.

5.      W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywać uroczyste wprowadzenie relikwii Męczenników z Pariacoto, bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka, którzy zostali zamordowani w 1991 roku w Peru.Po Mszach św. można będzie nabyć relikwie II stopnia i złożyć ofiarę na rozwój kultu błogosławionych.

6.      Ks. Tomasz Szurek, opiekun liturgicznej służby ołtarza, zaprasza lektorów, ministrantów i pragnących włączyć się w ten rodzaj służby na spotkanie w niedzielę 10 września po Mszy św. z godz. 11.30.

7.      XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się 9 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8.      Doroczna pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 17 września. Z parafii wyruszy autokar. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii.

9.      Spotkanie zespołu charytatywnego w czwartek 7 września po wieczornej Mszy św.

10.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal zbieramy środki na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

11.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Piotr DYMON
+Danuta KLEINROK
+ Maciej MAK
+Tadeusz KAIM
+Wawrzyniec CYGAN

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia