Ogłoszenia 24.09.2023 r.

„Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.”

(Por. Dz 16,14b)

 

25. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie Panią Izabelę Ostrowską, przedstawicielkę stowarzyszenia Open Doors Polska, które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Opowie nam ona o trudnej sytuacji chrześcijan w różnych częściach świata, gdzie sama przebywała. Zachęcamy, aby po jej świadectwie zabrać do domu darmowe magazyny Open Doors i w ten sposób dowiedzieć się jak można wesprzeć cierpiących chrześcijan.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

– w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika; z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej; Mszę św. poprzedzą cotygodniowe modlitwy za przyczyną naszej Błogosławionej;

– w piątek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

– w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła –Siostry Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. o godz. 9.00 i 17.00 (szczegóły na plakacie); a w naszym kościele z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Michała Mroszczaka z racji przypadających w tym tygodniu imienin. Msza św. zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona o środę o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Będziemy je odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych odbędzie się 5 października o godz.17.30 w salce na wikarówce.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Jerzy ŚWIERCZEK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: