Ogłoszenia 15.10.2023 r.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,

abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

(Ef 1, 17-18)

28.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1.Z kalendarza liturgicznego:
– dziś przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła– odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz.

-W poniedziałek, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Serdecznie zapraszamy na różaniec dziękczynny za pontyfikat św. Jana Pawła II na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej możliwość uczczenia relikwii świętego Papieża.

– We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

– w środę święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

– w piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej;

– w przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

2. Łaciński patriarcha Jerozolimy w imieniu wszystkich ordynariuszy Ziemi Świętej ogłosił przyszły wtorek, 17 października, dniem postu i modlitwy o pokój. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W czwartek różaniec połączony jest z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które rozpoczynają się o godz. 17.00.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w środę 18 października o godz. 17.30 i rozpocznie się nabożeństwem różańcowym w kościele.

5. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 zaprasza na XX Bezpłatne Warsztaty Integracyjne dla Seniorów w czwartek 19 października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

6. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś z myślą o potrzebach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXIII Dnia Papieskiego. Dziękujemy również za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Taca inwestycyjna wyniosła w zeszłym tygodniu 5710 zł. Za każdą przekazaną kwotę jesteśmy ogromnie wdzięczni. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Halina GRZEBIELUCH-NOWAK

+ Maria NIENARTOWICZ

+ Hanna PILCH

+ Genowefa DZIĘGIEL

+ Marek SIEWNIAK

+ Marek SŁOWIK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia