Ogłoszenia 22.10.2023 r.

„Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.”

(Flp 2, 15d. 16a)

29.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II

 

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na niezwykłe spotkanie z Afryką w najbliższy piątek 27 października. Naszym gościem będzie s. Katarzyna, karmelitanka bosa z pobliskiego klasztoru, która podzieli się z nami swoim świadectwem i wrażeniami z miesięcznego pobytu w misjach karmelitańskich na Czarnym Kontynencie. Spotkanie rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. w sali w piwnicach plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy w piątkowy wieczór, przy herbacie, chcieliby przenieść się na kilka chwil do Afryki dzięki zdjęciom i budującym opowieściom. To doskonała okazja, by pokrzepić swoją wiarę i nadzieję.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W sobotę 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jak co miesiąc zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświecenia kościoła własnego.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W czwartek różaniec połączony jest z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które rozpoczynają się o godz. 17.00.

4. Tradycyjne ofiary na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Za zmarłych poleconych nam w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w listopadzie, natomiast imiona zmarłych poleconych w wypominkach rocznych są wyczytywane w każdą niedzielę roku przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 13.00. Dodatkowo w intencji wypominanych sprawowana jest Msza św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Jest ona poprzedzona nabożeństwem za zmarłych, które rozpoczyna się o godz. 18.30.

5. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Charytatywnego „Dobrosław” kwestują na rzecz małego Filipa, który cierpi na zespół wad wrodzonych i potrzebuje kosztownej operacji.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Zuzanna ZELEK

    Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

            oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia