Ogłoszenia 5.11.2023 r.

„Jeden jest Ojciec wasz w niebie i jeden jest wasz Nauczyciel, Chrystus.”

(Mt 23, 9b. 10b)

 

31.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej poprowadzą ją wspólnoty parafialne. Msza św. wspólnoty różańcowej sprawowana w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej zmianka tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy także na wieczór uwielbienia, który odbędzie się dziś w naszym kościele i rozpocznie o godz. 17.00. Prowadził go będzie br. Mateusz Paluch, dominikanin wraz z zespołem towarzyszącym. Bezpośrednio po uwielbieniu odbędzie się spotkanie przy herbacie w salce parafialnej.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w czwartek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, patrona Pana kościelnego, któremu życzymy wszelkich łask.

3.  W sobotę, 11 listopada, w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Wieczorna Msza św. zamówiona przez wspólnotę Żywego różańca będzie sprawowana w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

4. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Rozpoczyna się ona codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 9 listopada po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Pragniemy poinformować, że zakończyliśmy tegoroczne prace konserwatorskie we wnętrzu kościoła. Można już korzystać z odnowionych stalli północnych i wejść do wyremontowanej kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Więcej o przeprowadzonych pracach można przeczytać w listopadowym biuletynie parafialnym „Nasza Przyjaźń”. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za pomoc w prowadzeniu wielkiego dzieła, jakim jest odnowienie naszej świątyni i jej zabytkowego otoczenia, zapewniając o nieustannej pamięci modlitewnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Jan RYNCZAK

+ Tadeusz MICHAŁOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia