Ogłoszenia 12.11.2023 r.

„Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

(Mt 24,42a.44)

 

32.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
-w poniedziałek przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

-w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

-w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

-w przyszłą niedzielę wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w środę 15 listopada i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.

3. Alabastrowy sarkofag bł. Hanny umieszczony jest pod późnogotyckim pentaptykiem. Na dwóch parach obustronnie malowanych skrzydeł przedstawione są postaci trzydziestu świętych. Wzorem ubiegłego roku w listopadzie podczas czwartkowych modlitw za wstawiennictwem naszej Błogosławionej, rozpoczynających się o godz. 17.00, poznajemy kolejne święte niewiasty, prosząc je o pomoc w naszych potrzebach. Serdecznie zapraszamy!

4. Wciąż jeszcze przyjmujemy na wypominki listopadowe i roczne. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą świętą. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo i Mszę świętą za zmarłych, o których pamiętamy w wypominkach rocznych. Początek o godz. 18.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. VII Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się w dniach 17-19 listopada na Małym Rynku w Krakowie pod hasłem “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Z tej racji w przyszłą niedzielę zorganizowana będzie specjalna zbiórka do skarbony. Zebrane fundusze zostaną w połowie przeznaczone na ubogich naszej parafii, a w połowie na organizację ŚDU na poziomie archidiecezjalnym.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Marian PIECH

+ Piotr RADWAN

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: