Ogłoszenia 18.02.2024 r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt 4,4 b)

 

1. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.

2. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła. Tego dnia zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15 (kazania pasyjne głosi ks. Tomasz Szurek);

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 10 marca. Wygłosi je dla nas ks. dr Wojciech Baran, dyrektor Archiwum na Wawelu.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Składka inwestycyjna wyniosła 5620 zł. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i  Niedzieli  a także magazyn Gość Extra na Wielki Post. W kościele został wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Irena BAJDA

+ Barbara SOŚNIECKA

+ Zbigniew RINGER

+ Jan KOŁEK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych