Ogłoszenia 25.02.2024 r.

Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

(Por. Mt 17, 5)

2.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1.Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

2. W świętym czasie Wielkiego Postu skorzystajmy także z możliwości indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w czwartki o godz. 17.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę 28 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej – intencje można składać w zakrystii.

-W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.10 i dodatkowo od 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty różańcowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące stać się częścią siedmiu róż na 700 lat naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, sprawowaną w intencji Ojczyzny.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w środę 28 lutego i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 29 lutego po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Już dziś informujemy, że rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i nr 10 odbędą się w dniach 4-6 marca, natomiast rekolekcje parafialne rozpoczną się w naszym kościele 10 marca. Wygłosi je dla nas ks. dr Wojciech Baran, dyrektor Archiwum na Wawelu.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Dziś swoimi ofiarami do puszek wspomagamy Hospicjum Świętego Łazarza. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać także ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Krystyna BANAŚ

+ Maria OSIECKA

+ Stanisław HOŁDA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu