Ogłoszenia 24.03.2024 r.

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Po Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę.

2. Z uwagi na rozpoczynający się Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadająca 25 marca została w tym roku przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

3. Zapraszamy do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczęcie liturgii codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w Męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania.
Wielki Czwartek- Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji o godz. 17.00.

Wielki Piątek –Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 17.30 co pół godziny.

Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

od poniedziałku do środy podczas Mszy św.  i dodatkowo od 17.30
w Wielki Czwartek rano od 6.30 do 7.30, po południu od 17 do 17.45 i w nocy od 21 do 24
w Wielki Piątek przez cały dzień od 6.00 do 17.45 i w nocy od 21 do 24
w Wielką Sobotę do południa od 6 do 12

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, która będzie sprawowana w intencji naszych Ofiarodawców. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów, mimo że trzeba będzie wstać naprawdę wcześnie, bo w niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na Podkarpacie do bł. Rodziny Ulmów w sobotę 13 kwietnia. W programie Markowa i Przemyśl. Koszt 120 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, także te składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu.

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia