Ogłoszenia 26.05.2024 r.

„Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.”

(Ap 1,8)

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. Dziś w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji przypadającego Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Matkom, modląc się o Boże błogosławieństwo i obfite łaski dla żyjących oraz o życie wieczne dla zmarłych.

2. Dziś również przypada 6. rocznica śmierci śp. ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Msza św. w jego intencji, zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona o godz. 8.00.

3. Msza św. z okazji Rocznicy I Komunii Świętej zostanie odprawiona dziś o godz. 11.30.

4.  Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny; intencje można składać w zakrystii.

– W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na tradycyjną procesję Bożego Ciała, którą rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00, sprawowaną w kościele parafialnym św. Mikołaja. Bezpośrednio po niej wyruszymy do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP XX. Misjonarzy, następnie do kościoła SS. Karmelitanek Bosych i do Bazyliki NSPJ, by powrócić do kościoła parafialnego. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach I – komunijnych, pań noszących feretrony, panów do baldachimu. Przypominamy, że za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.

W czwartek z uwagi na procesję nie będzie cotygodniowej adoracji przy relikwiach bł. Hanny.

-W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP.

– W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Na spotkanie wspólnoty serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć 7 róż na 700 lat parafii.

5. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 18.45. W oktawie Bożego Ciała będą one miały charakter szczególnie uroczysty, gdyż będą połączone z procesją eucharystyczną.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także te składane dziś na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Wszystkich Ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Krystyna Głąb

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu