Ogłoszenia 2.06.2024 r.

 „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.” (Por. J 17, 17ba)

 

9.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Bezpośrednio po niej spotkanie wspólnoty różańcowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć 7 róż na 700 lat naszej parafii. Współtworzenie róży oznacza prywatne odmawianie zaledwie jednego dziesiątka różańca dziennie i udział w comiesięcznym spotkaniu w I niedzielę miesiąca.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godz. 18.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. W czwartek, na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– W poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

– W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca.

W środę wieczorna Msza św. będzie sprawowana o świętość dla rodzin za wstawiennictwem św. Józefa i bł. rodziny Ulmów.

W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i skrócone modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w bazylice jezuitów. W naszym kościele Msza św. wieczorna będzie sprawowana jako wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa z prośbą o nawrócenie grzeszników. Możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. W ramach Kongresu Eucharystycznego serdecznie zapraszamy do udziału w Modlitewnym Jerychu. W najbliższą sobotę, 8 czerwca, w naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a bezpośrednio po niej będziemy trwać w adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zaproszenie szczególnie kierujemy do środowisk medycznych.

6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Polaków mieszkających na Kresach. Wolontariusze zebrali 1373 zł 50 gr. Bóg zapłać! Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie kosztów trwających remontów.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu