Ogłoszenia 9.06.2024 r.

 „Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony,
a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.”

(J 12, 31b-32)

 

10.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana kwadrans po rozpoczęciu adoracji.

2. Z kalendarza liturgicznego:

–  We wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

–  W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Również w czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył będzie ks. Marcin Szydłowski. Nabożeństwo rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. odmówimy w kościele różaniec, a następnie przejdziemy w procesji wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.45.

–  W piątek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

3.  W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele jest także wyłożony czerwcowy biuletyn Nasza Przyjaźń.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Krzysztof WILCZEK

+ Marcin KACZOROWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu