Ogłoszenia 23.06.2024 r.

„Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój.”

(Por. Łk 7, 16)

 

12. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Msza św. w intencji ks. Tomasza Szurka z okazji zbliżających się imienin zostanie odprawiona dziś o godz. 8.00. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci modlitewnej.

2. Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W czwartek adoracja jest połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej i rozpoczyna się o godz. 17.00. Litania do Serca Pana Jezusa jest śpiewana kwadrans przed wieczorną Mszą św.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w  poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

– w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; z racji 28. dnia miesiąca o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

–  w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Wojciecha Kościelniaka, kapłana naszej archidiecezji, który od 34. lat jest misjonarzem w Kiabakari w Tanzanii. Ks. Wojciech wygłosi dla nas Słowo Boże.

4. Z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym począwszy od poniedziałku nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św. Intencje mszalne, które zostały przyjęte na najbliższy tydzień na 7.15 zostaną odprawione o godz. 6.30.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch koncertach, na które wstęp jest wolny. Pierwszy będzie miał miejsce dziś o godz. 18.30 w Auli Florianka przy ul. Basztowej 8 w Krakowie. Wystąpi Chór Męski Cantores Sancti Nicolai. Drugi koncert odbędzie się w naszym kościele jutro po Mszy św. wieczornej.

6. Hospicjum św. Łazarza zaprasza na szkolenia dla rodzin, bliskich i przyjaciół osób wymagających opieki. Więcej informacji można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem  telefonu 12 641-46-58. W gablocie została także wywieszona szczegółowa ulotka.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego odpoczynku