Ogłoszenia 30.06.2024 r.

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

(2 Tm 1, 10b)

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Wojciecha Kościelniaka, kapłana naszej archidiecezji, który od 34. lat jest misjonarzem w Kiabakari w Tanzanii. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zakończenie tegorocznych nabożeństw czerwcowych.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w środę przypada święto św. Tomasza, apostoła;

– w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

– w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

– w tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

  • w środę wieczorna Msza św. będzie sprawowana o świętość dla rodzin za wstawiennictwem św. Józefa i przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów;
  • w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; wieczorna Msza św., zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca, będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  • w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15;

-w przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej spotkanie wspólnoty różańcowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących stać się częścią 7 róż na 700 lat parafii. Współtworzenie róży oznacza prywatne odmawianie zaledwie jednego dziesiątka różańca dziennie i udział w comiesięcznym spotkaniu w I niedzielę miesiąca.

3. Z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym nie odprawiamy w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15. Wyjątkiem jest I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

4. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 28 lipca. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w jego organizację odbędzie się w środę 24 lipca o godz. 19.00 na plebanii.

5. Collegium Medicum zaprasza osoby w wieku 70 lat i starsze ze zdiagnozowaną aktywną chorobą nowotworową do udziału w projekcie EU Navigate. Jego celem jest zapewnienie nieodpłatnej rocznej pomocy nawigatora, czyli przewodnika po systemie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. Więcej informacji w gablocie.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…