Ogłoszenia 7.07.2024 r.

„Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

(Por. Łk 4, 18)

14. NIEDZIELA  ZWYKŁA 

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Bezpośrednio po niej spotkanie wspólnoty różańcowej.

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w związku z 700-leciem istnienia naszej parafii. Każdego, kto chciałby owocnie przeżyć ten czas, zapraszamy do włączenia się w akcję 7 RÓŻ. Wejście do róży oznacza prywatne odmawianie zaledwie jednego dziesiątka różańca dziennie i udział w comiesięcznym spotkaniu w I niedzielę miesiąca.

Więcej informacji na ulotkach „Nadzieja w Żywym Różańcu”, które prosimy zabrać do domów.

2. Z kalendarza liturgicznego:

-w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

-w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu BM;

– w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta: z racji 13. dnia miesiąca o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył będzie ks. Marcin Szydłowski.

3. Przypominamy, że z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym nie odprawiamy w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15. Możliwość spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny w niedzielę 28 lipca. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować w jego przygotowanie odbędzie się w środę 24 lipca o godz. 19.00 na plebanii.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Zbieramy środki na pokrycie kosztów trwających prac remontowo-konserwatorskich.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont stalli południowych. Konserwatorzy zdemontowali obrazy z zaplecków a także aplikacje snycerskie i elementy rzeźbiarskie. Teraz zostaną one poddane renowacji w pracowni. Remont stalli potrwa trzy lata i będzie kosztował przeszło 870 tys. zł, z czego 70 % pokryje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony wakacyjny numer biuletynu parafialnego Nasza Przyjaźń.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli:

+ Krystyna JAGIELCZUK

+ Mikołaj BURZYŃSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…