„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”
(2 Tes 2, 14)
2. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
- Z kalendarza liturgicznego:
dziś przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
we wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;
w piątek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. - Serdecznie zapraszamy na nasze doroczne kolędowanie parafialne, które odbędzie się dzisiaj i rozpocznie Mszą św. o godz. 15.00 w kościele. Po krótkim koncercie zatytułowanym „Jan Sebastian Bach kolęduje z nami” udamy się do sali w piwnicach budynku plebanii na poczęstunek i wspólny śpiew. Kolędowanie będzie połączone z konkursem kolęd. Do udziału w nim zachęcamy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Razem śpiewajmy Maleńkiemu!
- Dobiegł końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, którego głową jest Chrystus. W przyszłą niedzielę Msze św. o godzinie 9.30, 11.30, 13.00, 15.00 i 19.00 zostaną odprawione w intencji Parafian przyjmujących wizytę duszpasterską, jako wyraz naszego podziękowania.
- Przypominamy, że w dni powszednie w miesiącach zimowych wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywają się w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.
- Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną, zapewniając o naszej pamięci modlitewnej. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 6450 zł. Bóg zapłać!
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Zofia OLESIŃSKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych.
Składamy także najlepsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z racji ich święta przypadającego w tym tygodniu.