„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (J 14, 6)
21. NIEDZIELA ZWYKŁA
- Z dniem 26 sierpnia Arcybiskup Metropolita Krakowski kieruje do naszej parafii na urząd wikariusza ks. Mateusza Zbroję, którego już dziś chcemy otoczyć życzliwością i modlitwą.
- Z kalendarza liturgicznego:
-dziś przypada święto św. Bartłomieja, apostoła;
-we wtorek będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej; podczas Mszy św. odnowimy akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej;
-w środę przypada wspomnienie św. Moniki;
-w czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;
-w piątek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. - Zbliża się koniec jubileuszu 700-lecia naszej Parafii. Msza św. zamykająca Rok Jubileuszowy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 31 sierpnia, o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi JE. Ks. Bp Damian Muskus. Serdecznie zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za przeżyty czas łaski.
Natomiast ostatni jubileuszowy akord wybrzmi w niedzielę 7 września. Tego dnia zapraszamy na koncert charytatywny połączony z promocją płyty „Dalecy czy bliscy – Communio Sanctorum”. Szczegóły na plakatach, w sierpniowym biuletynie parafialnym „Nasza Przyjaźń” i na naszej stronie internetowej. Bilety – cegiełki w cenie 50 zł lub 100 zł są już do nabycia w kancelarii parafialnej. - Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Stanisław OLSZAŃSKI
oraz +Katarzyna BUKRYJ, była, wieloletnia pracownica kancelarii parafialnej.
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia