Duszpasterstwa

Duszpasterstwo chorych

• odwiedzanie chorych w I-sze soboty m-ca od godz. 9.00;
  • odwiedzanie chorych w nagłych przypadkach – na wezwanie;
  • Msze św. u obłożnie chorych po wcześniejszym uzgodnieniu.

Duszpasterstwo charytatywne

• spotkania Parafialnego Zespołu Charytatywnego w drugie wtorki miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców

• termin spotkań do uzgodnienia.

Wspólnota Żywego Różańca

• każda I niedziela miesiąca, Msza św. o godz. 8.00

Ministranci, lektorzy, schola

• spotkania ministrantów, lektorów, scholi – w niedziele po Mszy œw. o godz. 11.30
  • Duszpasterz odpowiedzialny: ks. Tomasz Szurek.

Klub Seniora

• spotkania dwa razy w tygodniu

Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych

• „Celem Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich jest systematyczna praca nad własną formacją duchową i intelektualną oraz godne reprezentowanie i ochrona zawodu pielęgniarki i położnej, a także troska o tradycję zawodu i jej kontynuację.”
    Źródło: http://www.kspipp.pl/index.php/o-nas
  • Oddział KSPiPP w Krakowie:
    • Prezes Zarządu: Izabela Ćwiertnia
    • Duszpasterz: ks. Kazimierz Kubik
  • Adres siedziby:
    31-034 Kraków,
  • email: krakow@kspipp.pl
  • Spotkania: każdego 28. dnia miesiąca, o godz. 19.00 przy Parafii św. Mikołaja w Krakowie.
  • Krakowski oddział KSPiPP powołany został do życia w 1995 r., z inicjatywy Zofii Białokoz i Heleny Matogi, co zbiegło się w czasie z przygotowaniami do otwarcia procesu beatyfikacyjnego Hanny Chrzanowskiej (1902-1973), wybitnej krakowskiej pielęgniarki, poświęconej bez reszty opiece nad chorymi, szkoleniu młodych pielęgniarek oraz trosce medycznej, materialnej oraz duchowej wobec ludzi najuboższych i opuszczonych. Nowopowstały oddział KSPiPP został reprezentantem tych przygotowań i zwrócił się z prośbą do Metropolity Krakowskiego o rozpoczęcie procesu, zakończonego na etapie diecezjalnym w 2002r. Duszpasterzem krakowskiego KSiPP został mianowany ks. Kazimierz Kubik. Stowarzyszenie podejmuje wiele inicjatyw propagujących pamięć o Hannie Chrzanowskiej i innych wybitnych pielęgniarkach, których życie i etyka pracy pozostają wzorem dla uprawiających zawód pielęgniarek i pielęgniarzy. Comiesięczne spotkania Stowarzyszenia służą pracy formacyjnej nad rozwojem duchowym i intelektualnym jego członków.

Neokatechumenat

• Duszpasterz odpowiedzialny: o. Jarosław Stawarz SJ.

Wspólnota Pustynia w mieście

• Pustynia w Mieście jest wspólnotą, która gromadzi różne stany. Celem wszystkich członków Wspólnoty jest zmaganie się o konkretne miejsce Pana Boga w ich życiu, co dokonuje się przez ciągłą formację i życie zgodne z regułą. Chcemy wyruszać na „pustynię”, która w Piśmie Św. jest miejscem oczyszczenia i spotkania z Bogiem, by w ten sposób pomóc również innym dojść do Boga.
  • Pustynia w Mieście zaprasza do kościoła św. Mikołaja na adorację Najśw. Sakramentu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, tuż po Mszy św. wieczornej.
  • Duszpasterz odpowiedzialny: ks. Krzysztof Biros.
  • Szczegółowe informacje i kontakt:

Wspólnota Hanna

• Wspólnota Hanna to ruch świeckich w Krakowie angażujący się w pomoc osobom wykluczonym. Wspólnota spotyka się w środy o 17:00 przy ul. Kopernika 9 (parafia św. Mikołaja)

wspolnotahanna@gmail.com

• Duszpasterz odpowiedzialny: ks. Krzysztof Biros.

Rodziny Karmelitańskie

• Duszpasterz odpowiedzialny: ks. Michał Mroszczak.