Ogłoszenia parafialne 9.11.2014

” Wybrałem i uświęciłem tę świątynię, aby moja obecność trwała tam na wieki.”
(2 Krl 7,16)

32. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– we wtorek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; patrona naszego Pana Kościelnego, którego polecamy życzliwej pamięci modlitewnej Parafian. Msza święta w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 7.15.
We wtorek obchodzimy również Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00.
– W środę przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– w czwartek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dzisiejsza ofiara na tacę z racji II niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pracami renowacyjnymi w naszym kościele. Również dzisiaj w związku z obchodzonym Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan, którzy cierpią za wiarę w Syrii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Otrzymaliśmy podziękowanie od wspólnoty parafii św. Jacka w Krakowie za udzieloną pomoc na budowę kościoła. W niedzielę 26 października zebraliśmy na ten cel kwotę 4 669,13 zł oraz 76,40 €. Ks. proboszcz Jacek Piszczek zapewnia nas o pamięci modlitewnej. Pełny tekst podziękowania został wywieszony w gablocie przed kościołem.

4. We wtorek 11 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Poradnia studencka STER działająca przy UPJPII zaprasza studentów i absolwentów, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego i duchowego. Więcej informacji na stronie www.psster.pl.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Stanisław DOBOSZ
+Leopold HORAK

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodni