Ogłoszenia parafialne 25.01.2015

„Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”
(Mk 1,15)

3. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

1. Dzisiejszą Mszę świętą o godz. 15.00 uświetni występ chóru Vox Populi pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka. Po Mszy świętej zapraszamy na koncert.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;
– w środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
– w czwartek będziemy obchodzić XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

3. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach; czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Roku Pańskim 2015. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, a także tym, którzy otworzą przed nami swoje drzwi w nadchodzącym tygodniu. Msze święte w przyszłą niedzielę będą sprawowane za Was wszystkich jako wyraz naszej wdzięczności.

4. Trwają duchowe przygotowania do ŚDM w Krakowie. W tym roku rozważamy słowa Jezusa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 3). W Archidiecezji Krakowskiej realizujemy to poprzez Projekt B>M, czyli BYĆ to więcej MIEĆ. Raz w miesiącu, podczas spotkania młodych, pytamy świętych krakowskich o to jak rozumieli i realizowali ewangeliczne ubóstwo. Najbliższe spotkanie młodych ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem będzie miało miejsce już jutro o godz. 19.30 w kościele SS. Sercanek przy ulicy Garncarskiej.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca podczas Mszy Św. o godz. 8.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Emilianna FORMICKA
+ Stefania KOZIOŁ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia