Ogłoszenia parafialne 15.03.2015

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał Syna swego Jednorodzonego,
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”
(J 3,16)

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „Laetare”

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłoszą je dla nas ks. Mateusz Hosaja oraz o. Bartymeusz Kędzior, których serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Dorosłych zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 800 lub 1800. W kościele zostały wyłożone zaproszenia. Prosimy o zabranie ich do domów.
Program rekolekcji dla dzieci i młodzieży został podany uczniom przez katechetów. Jest także wywieszony w gablocie przed kościołem. Taca zebrana w środę będzie naszym podziękowaniem dla rekolekcjonistów.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka V roku z Seminarium w Bańskiej Bystrzycy, Słowaka, Tomasza, który będzie u nas odbywał praktyki.

3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Ks. Proboszcza. Solenizantowi składamy życzenia błogosławieństwa Bożego, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza od Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

4. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
– jeszcze dziś zapraszamy na Drogę krzyżową po Mszy św. o godz. 15.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 18.15
– Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00
– Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek około 18.30.

5. Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej, przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii, zapraszamy wraz z rodzicami na nabożeństwo w piątek 20 marca na godz. 17.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby remontowo-modernizacyjne. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” i na kwiaty do Bożego Grobu można składać przez cały okres Wielkiego Postu. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.
Od najbliższej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne „Baranki oraz Paschaliki Wielkanocne Caritas”. Będzie można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczymy na zakup żywności dla Parafian w potrzebie.

7. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy kolejną dotację ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa na kontynuację prac restauratorskich we wnętrzu naszego kościoła. Szczegóły podamy w kwietniowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Barbara ŁĘKAWA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień rekolekcji wielkopostnych