Ogłoszenia parafialne 05.04.2015

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze święto w Panu.”
(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
i
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Po niej śniadanie dla osób, które spędzają te święta bez rodziny. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, służbie kościelnej za przygotowanie kościoła i piękną oprawę; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy paniom z Zespołu Charytatywnego za ogromne zaangażowanie; osobom, które podzieliły się żywnością z potrzebującymi; naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

3. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 71. Tydzień Miłosierdzia.

5. Comiesięczne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia, o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Wykład na temat: „Kontakty Polsko – Litewskie dziś” wygłosi ks. Stanisław Maślanka.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.

7. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Zebrana składka zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów rozpoczynających się niebawem prac konserwatorskich we wnętrzu naszego kościoła. Szczegóły w kwietniowym biuletynie, który jest jeszcze wyłożony w kościele

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Halina NĘDZKA
+Jacek PLUWAK
+Zygmunt JANISZEWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele
składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech Zmartwychwstały oddali od Was smutki i niepokoje.
Niech da Wam zrozumienie Swoich dzieł.
Niech otworzy Wasze oczy, tak aby mogły oglądać wielkie rzeczy, które Bóg czyni.
Niech ożywi Waszą wiarę w moc przekazanej nam Ewangelii.

Radosnego Alleluja!