Ogłoszenia parafialne 26.04.2015

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”
(J 10,14)

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji. W gablocie przed kościołem znajduje się wykaz dokumentów, które powinni dostarczyć kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

2. Z kalendarza liturgicznego…
– W środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; to także dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; również w środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, BM.
– W czwartek 30 kwietnia, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono tuż po wieczornej Mszy św. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach, które będziemy odprawiać w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 18.30.
– W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek, 1 maja, możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spotkanie dla młodzieży klas I i II gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. o godz. 18.00.
W piątek, 1 maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia ks. kard. Stanisław Dziwisz udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy, więc można spożywać pokarmy mięsne.
– W sobotę, 2 maja, podczas Mszy św. porannych odnowienie Ślubów Jasnogórskich z racji przeniesionej na ten dzień Uroczystości NMP Królowej Polski. Po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

3. W związku z planowaną budową estakady, zaniepokojeni mieszkańcy kamienic usytuowanych wzdłuż nasypu kolejowego proszą o udzielenie im wsparcia w akcji protestacyjnej. Podpisy można jeszcze składać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można znaleźć w gablocie przed kościołem.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przekazanymi w kancelarii, przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę wspierają renowację naszego kościoła. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Helena GÓRKA
+ Maria ŚLĘCZEK
Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia