Ogłoszenia parafialne 16.08.2015

„Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.”
(J 6, 56)

20. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej;
– w środę z racji III środy miesiąca po Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej;
– w czwartek będziemy obchodzić wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
– w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża;
– w sobotę wspomnienie NMP Królowej.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP. Do Niedzieli została dołączona płyta z konferencjami o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego.

3. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelanymi na konto parafii a także złożonymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wsparły remont naszego zabytkowego kościoła.
Z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc, do wsparcia funduszu „na zeszyty” dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalna puszka z przeznaczeniem na ten cel jest wystawiona w kościele.

4. Urząd Miasta Krakowa zwraca się do nas z apelem:
Od wielu lat Kraków zmaga się z problemem zanieczyszczonego powietrza, które zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców. Informujemy, że Miasto Kraków posiada znaczne środki finansowe umożliwiające otrzymanie bezzwrotnej pomocy finansowej do wymiany starych pieców węglowych i kotłowni opalanych węglem. Szczegóły na ulotkach wyłożonych w kościele.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Emilia MARCHLIK
+ Teresa MENDEL
+ Maria MALIK

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…