Ogłoszenia parafialne 8.11.2015

” Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”
(Mt 5,3)

32. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

Dzisiejsza ofiara na tacę z racji II niedzieli miesiąca jest przeznaczona na pokrycie kosztów montażu nowego ogrzewania naszego kościoła. Od ubiegłego roku pozostało nam do zapłacenia 10 000 zł.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– we wtorek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; patrona ks. Marcina Masłonia, któremu życzymy wszelkich łask i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji ks. Marcina, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona dzień wcześniej, we wtorek, o godz. 18.00.
W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
– W czwartek przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– w piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Blachnickiego zaprasza na koncert misyjno-charytatywny na rzecz najbiedniejszych dzieci ze szkoły wyrównawczej w Pariacoto w Peru, gdzie pracowali dwaj polscy misjonarze – męczennicy za wiarę. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli akademickiej AWF w Krakowie. Szczegóły na plakatach.

3. Zachęcamy do posłuchania i przeżycia katechez neokatechumenalnych. Spotkania odbywają się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30.

4. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 12 listopada o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Czy zagraża nam islamizacja Europy?” wygłosi ks. dr Bolesław Karcz, wykładowca UPJPII.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowym nabożeństwie różańcowym za zmarłych. Odbywa się ono w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Msza święta za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan, którzy cierpią za wiarę w Syrii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu składka niedzielna zostanie w całości przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+Jerzy BLICHARSKI

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia