Ogłoszenia parafialne 28.08.2016

” Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.”
(Mt 11,29ab)

22. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. Mateusza Szymczyka, który z dniem 27 sierpnia br. został mianowany wikariuszem naszej parafii oraz kapelanem Hospicjum Domowego dla Dzieci Alma spei. Wspierajmy posługę duszpasterską Księdza Mateusza naszą modlitwą i życzliwością.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– w czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy; z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań i powołanych do służby Bożej; jednocześnie w czwartek zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka będziemy po raz pierwszy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony – przy tej okazji już dziś zapraszamy do współtworzenia grupy parafialnej Sursum corda, która będzie odkrywać piękno świata podczas wycieczek górskich;
– w piątek z racji I piątku m-ca dodatkowa Msza św. o godz. 17.00; spowiedź rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30;
– w sobotę przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone;
odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30;
– w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00, natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Pustynia w mieście.

3. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

– w czwartek 1 września:
godz. 8.00 dla SP. nr 3 z ul. Topolowej
godz. 9.00 dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z ul. Blachnickiego
godz.11.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego

– w piątek 2 września godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum „Inspiracja”. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Już od najbliższej niedzieli zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

5. Z końcem września planujemy dwudniową pielgrzymkę parafialną do Częstochowy. Szczegóły na plakatach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Halina ZYCH
+ Tadeusz KOTLARCZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych w nowym roku szkolnym
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia