Ogłoszenia parafialne 9.10.2016

„Za wszystko dziękujcie Bogu, taka jest bowiem wola Boża względem was w Jezusie Chrystusie..”
(1 Tes 5,18)

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca tzw. inwestycyjnej, jest przeznaczona na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.
1. Z kalendarza liturgicznego:
– W czwartek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. sprawowaną w intencji dziękczynnej za wrześniową pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę. Jest to dzień imienin naszego wieloletniego wikariusza, ks. dra Edwarda Pasteczko, którego polecamy modlitwom wiernych.
– W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Siostry Karmelitanki zapraszają do kościoła przy ul. Kopernika 44 na Msze św. odpustowe oraz wieczór poezji Św. Teresy z Avila. Szczegóły na plakacie.

2. Młodzież z klas III gimnazjum i starszych, która nie była u bierzmowania, a chciałaby przystąpić, zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie.

3. Dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Topolowej oraz z Prywatnej Szkoły Inspiracja, które pragną przygotować się do I Komunii św. w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie we wtorek 11 października o godz. 18.00. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą różańce.

4. Trwa miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.30.

5. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i dodatkowo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Wszystkich, którzy chcą odkrywać Boga w pięknie świata stworzonego zapraszamy na wspólny wyjazd w góry. W najbliższą sobotę, 15 października, wybieramy się na Turbacz. Zgłoszenia do wtorku w kancelarii parafialnej.

7. Dziś z uwagi na obchody XVI Dnia Papieskiego przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Mariusz JAROSZYŃSKI
Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia