Ogłoszenia 9.09.2018

„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

 

 

23. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1.      Serdecznie witamy pośród nas ks. dra Mirosława Smyraka, który pełni obowiązki referenta Wydziału Spraw Zakonnych Kurii Metropolitalnej z zamieszkaniem w naszej parafii. Ks. Mirosław będzie pomagał w pracy duszpasterskiej. Wspierajmy jego posługę naszą modlitwą i życzliwością.

2.      Z kalendarza liturgicznego:

–          w czwartek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, natomiast o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie ;

–          w piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

–          w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

3.      Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w następujących terminach:

–          dla młodzieży z klas III gimn. i osób starszych w niedzielę 16 września o godz. 9.30;

–          dla młodzieży z klas VIII we wtorek 18 września o godz. 19.00;

–          dla młodzieży z klas VII w piątek 21 września o godz. 18.00 (Msza św. a następnie spotkanie w salce w budynku wikarówki).

4.      W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert chóru z Norwegii.

5.      Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają konieczne remonty.

Dobiega końca tegoroczny etap prac przy elewacjach kościoła. Równolegle w sierpniu przeprowadzone zostały prace przy budynku plebanii, którego fundament był pozbawiony jakiejkolwiek izolacji. Skutkowało to zawilgoceniem i zagrzybieniem odrestaurowanych sal znajdujących się w piwnicach. We wrześniu analogiczne prace zostaną przeprowadzone na wikarówce. Są one niezwykle kosztowne, gdyż oba budynki zostały wpisane do rejestru zabytków Krakowa i wymagają użycia specjalnych technologii. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel, zapewniając o modlitewnej pamięci.

6.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Jadwiga SIEMIŃSKA-SŁUPSKA

+Krystyna KOWALCZYK

+Kazimierz OSOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia