Ogłoszenia 20.01.2019

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

(2 Tes 2, 14)

 

2.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji jutro w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne prowadzone przez wspólnotę z Taizé z przedstawicielami Ewangelickiego Kościoła Metodystycznego. Początek o godz. 19.30.

2. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; tego dnia a także we wtorek będziemy modlić się szczególnie za wszystkie babcie i dziadków z racji ich święta;

– w czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;

– w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Tego dnia będziemy obchodzić XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

3. Kolejne spotkanie w ramach kursu opieki nad osobą obłożnie chorą odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 16.00 w sali w piwnicach plebanii.

4. Serdecznie zapraszamy na koncert Akademickiego Chóru Mieszanego Akademii Pedagogicznej „Educatus” pod dyrekcją Pana Prof. Adama Korzeniowskiego. Odbędzie się on w sobotę 26 stycznia po Mszy św. wieczornej.

5. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Msze święte w przyszłą niedzielę będą sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Vox Populi” pod dyrekcją Pana Rafała Marchewczyka.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Helena SIEMIENIEC

+ Danuta PAWLIK

+ Maria DOMINIK

+ Andrzej PIETRZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych