Ogłoszenia 17.03.2019

 Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:

„To jest mój Syn umiłowany, Tego słuchajcie”.

(Mt 17,7)

2.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Możliwość spowiedzi w naszym kościele w tygodniu od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona miasta Krakowa i naszego Księdza Proboszcza. Solenizantowi życzymy potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego, zapewniając o modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

4. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum odbędą się w dniach 18-20 marca. Wygłosi je ks. Tomasz Bochnak, wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Szczegółowy program został podany uczniom przez katechetów. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się we wtorek 19 marca o godz. 19.00.

6. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek i rozpocznie Mszą św. wieczorną.

7. Zachęcamy do udziału w cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której poznajemy bł. Hannę i jej drogę do świętości. Adoracja odbywa się w każdy czwartek o godz.17.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii za w tygodniu w kancelarii parafialnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Henryk RUSEK

+Tadeusz SKOTNICKI

       Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu