Ogłoszenia 12.05.2019

„Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14)

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś o godz. 9.00 wyrusza tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Dziś także przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw w tej intencji.

2. Z kalendarza liturgicznego:

-W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Fatimy; serdecznie zapraszamy na I w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi o. Andrzej Pilch z Zakonu Ojców Pijarów.

-We wtorek przypada święto św. Macieja, Apostoła;

-w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski; tego dnia zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Początek o godz. 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę dzieci z klas III będą przeżywały w naszym kościele parafialnym I Komunię Św.: w sobotę podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00 i w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Jest także do zabrania majowy biuletyn Nasza Przyjaźń.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Aniela BEDNARZ

+ Lidia WILCZEŃSKA

+ Maria HORNUNG

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia