Ogłoszenia 19.05.2019

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

(J 13, 34)

 

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela ma w naszej wspólnocie parafialnej charakter szczególnie uroczysty. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do I Komunii Św. Polecamy ich modlitwie wszystkich Parafian. Wyrażamy wdzięczność za trud włożony w przygotowanie dzieci: ks. Marcinowi, ks. Mateuszowi, katechecie, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy również za złożony dar ołtarza: szaty liturgiczne i komplet lekcjonarzy. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas nabożeństw w Białym Tygodniu.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej około godziny 18.30 a w niedziele o godzinie 18.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– we wtorek przypada wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy; odpust w parafii św. Katarzyny na Kazimierzu;

– w czwartek o godz. 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny;

– w piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek i rozpocznie się Mszą św. wieczorną.

5. W przyszłą niedzielę przypada I rocznica śmierci Księdza Prałata Antoniego Sołtysika. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 15.00, podczas której zostanie przedstawiony projekt epitafium.

6. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się Triduum modlitewne przed bierzmowaniem. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne. Możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich do godz. 19.00. O godz. 19.00 Msza św. z wręczeniem krzyży. Tego dnia nabożeństwo majowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 18.45 i będzie recytowane. Plan Triduum został wywieszony w gablocie.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy kolejne dotacje na kontynuację prac konserwatorskich w naszym kościele: 165.000 zł z budżetu Miasta Krakowa na dokończenie remontu elewacji i blisko 103.000 zł z NFRZK na odrestaurowanie elementów kamiennych prezbiterium. Szczegóły w majowym biuletynie Nasza Przyjaźń.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

9.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Alina KREMPL

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia