Ogłoszenia 25.08.2019

„ Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

(J 14,6)

 

21.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej;

– we wtorek wspomnienie św. Moniki;

– w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

– W przyszłą niedzielę, Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. dla małżeństw przeżywających rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa o godz. 15.00.

2. W najbliższą środę, 28 sierpnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Intencje można składać w zakrystii. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny.

3. Począwszy od niedzieli 1 września zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Mszę św. o godz. 11.30, która ma pomóc naszym najmłodszym parafianom przeżywać niedzielne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła Chrystusowego.

4. Już dziś informujemy, że od poniedziałku 2 września zmieniają się godziny dyżurów w kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.30 do 17.30, natomiast we wtorki i czwartki od 9.30 do 11.00. Również we wrześniu rozpoczną się kursy przedmałżeńskie. Wznowi też działalność poradnia małżeńska. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.

5. W niedzielę 8 września odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby materialne i duchowe całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz misji.

 

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Irena SAWKA

+Andrzej BULDA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia