Ogłoszenia 8.03.2020 r.

 Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:

„To jest mój Syn umiłowany, Tego słuchajcie”.

(Mt 17,7)

 

2.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

 

1.Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę i post.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

3. Msza św. i spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich grup odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 18.45.

4. Wspólnota Rodzin Karmelitańskich zaprasza wszystkich małżonków i rodziców na wykład prof. Mikołaja Krasnodębskiego zatytułowany: „Mały błąd na początku jest wielkim na końcu”. Wykład odbędzie się w sobotę 14 marca o godz. 16.00 w salce parafialnej.

5. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Bari, miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki św. Mikołaja. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 30 września- 4 października br. Spotkanie dla osób, które już się zapisały, a także wahających się odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 18.30 na plebanii. Szczegóły w marcowym biuletynie Nasza Przyjaźń, na plakatach i ulotkach.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Adelajda Garzeł

     Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu