Rocznica beatyfikacji bł Hanny Chrzanowskiej, 28.04.2020 r. – relacja

28 kwietnia 2020 r. obchodziliśmy drugą rocznicę beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej. Uroczyste obchody tej rocznicy rozpoczęliśmy adoracją przy relikwiach Błogosławionej połączoną z gorącymi modlitwami za jej wstawiennictwem. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył i homilię wygłosił JE ks. bp Jan Zając. Oto jej fragmenty:

– Błogosławiona Hanna Chrzanowska uwierzyła Jezusowi i całe swoje życie poświęciła temu, by nieść ulgę cierpiącym i zaspokajać ich głód duchowy: głód miłości, głód nadziei, głód Boga (…). Służyła im ofiarnie i heroicznie, wlewając w ich zbolałe serca pokój i nadzieję. Dzieliła się radością, bezgranicznie ufając Bożej miłości. Dlatego weszła do wielkiego grona Apostołów Bożego miłosierdzia – podkreślił bp Zając i zaznaczył, że bł. Hanna czerpała swoją siłę z Eucharystii, adoracji, rekolekcji i modlitwy. …– Jako kleryk uczyłem się od niej, że każdy człowiek potrzebuje naszego serca, wrażliwości i wsparcia. Ona nas – przyszłych kapłanów – uczyła, by iść do bliźniego z sercem! – mówił. – Dobro chorego człowieka było dla niej najważniejszą wartością (…). Gdy świat opanowała pandemia koronawirusa, stanęło przed nami nieoczekiwane zadanie. Przyszło nam odrabiać lekcję zadaną przez bł. Hannę Chrzanowską. Jako uczniowie uczennicy Jezusa, mamy być światłem w ciemnościach ludzkiego bólu! Trzeba nam wpatrzyć się w przykład bł. pielęgniarki i uczyć się od niej: cierpliwości, współczucia, gotowości służenia i odwagi niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, często tam, gdzie nikt nie chce pójść.