Ogłoszenia 24.05.2020 r.

    ” Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni,

aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19. 20)

 

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Od zeszłego tygodnia w naszym kościele może modlić się jednocześnie 48 osób z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej. W ubiegłą niedzielę było nas znacznie mniej niż przewiduje reżim sanitarny. Gdyby się okazało, że tym razem będzie nas zbyt dużo, można pozostać na zewnątrz (plac przykościelny jest nagłośniony) i przystąpić do Komunii św. sakramentalnej. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się w naszej archidiecezji 7 czerwca. Spowiadamy w tygodniu rano od 7.30 do 8.30 i wieczorem od 17.00 do 18.00, a w niedziele od 17.00 do 18.00.

2. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od jutra rozpoczynamy modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego Pocieszyciela. Przygotowaniem jest przede wszystkim udział w Eucharystii. Zapraszamy szczególnie na Msze św. wieczorne połączone z majówkami. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

3.  Z kalendarza liturgicznego:

– We wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; to także 2. rocznica śmierci ks. Prałata Antoniego Sołtysika. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 18.00.

–  W najbliższy czwartek, 28 maja, zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą będziemy sprawować za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa w intencji chorych. Rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przypominamy, że nabożeństwa modlitewne przy relikwiach bł. Hanny, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00.

–  W piątek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się I Komunia święta jednego z uczniów klas III. Prosimy, aby osoby, które nie są z rodziny i grona przyjaciół, wybrały tego dnia inną Mszę św.

5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o parafię, polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Wanda MOSKAŁA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a wszystkim Matkom najlepsze życzenia z okazji przypadającego we wtorek święta