Ogłoszenia 31.05.2020 r.

    „Przyjdź, Duchu  Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.”

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Pragniemy poinformować, że od wczoraj nie ma ograniczeń, co do ilości osób uczestniczących w liturgii, natomiast nadal istnieje obowiązek zakładania maseczek i zachowania bezpiecznego odstępu. Do sakramentu pokuty można już przystępować w konfesjonale. Spowiadamy w tygodniu rano od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej a w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

2. Dziś z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Dziś także o godz. 18.30 zakończenie nabożeństw majowych.

 3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywać w ramach codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00;

–  w środę przypada wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana będziemy modlić się szczególnie za kapłanów oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano do godz. 7.10 i po południu od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o renowacji naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców, którzy w tym trudnym czasie troszczą się o parafię, polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Jadwiga DUDZIK

+ Danuta ZASADZKA

+ Elżbieta DYDUŁA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu