Ogłoszenia 30.08.2020 r.

„Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

(Ef 1, 17-18)

22. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. dra Rafała Szczurowskiego, wykładowcę UPJPII oraz ks. Michała Mroszczaka, notariusza Kurii Metropolitalnej w Krakowie, którzy obok innych obowiązków podejmą posługę duszpasterską w naszej parafii. Witamy również alumna Krzysztofa Jakubiaka rozpoczynającego swoją miesięczną praktykę po IV roku studiów. Otoczmy ich naszą modlitwą i życzliwością.

2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00 zostanie uroczyście odsłonięte i poświęcone epitafium ku czci śp. Księdza Prałata Antoniego Sołtysika. Osoby związane z Księdzem Prałatem, wiele mu zawdzięczające, które chciałyby w ten sposób uczcić jego pamięć, prosimy o pomoc w sfinansowaniu epitafium. Jego koszt wyniósł sześć i pół tysiąca złotych.

3.  Z kalendarza liturgicznego:

– dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

–  w czwartek we wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 18.00;

– w piątek możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30;

–  w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (15 –minutowe rozważanie i różaniec); odwiedziny chorych od godz. 9.00;

–  w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw obchodzących we wrześniu swoją rocznicę o godz. 15.00; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. o godz. 19.00.

4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione:

– we wtorek 1 września o godz. 8.00 dla uczniów szkół podstawowych, o godz. 11.30 dla VIII Liceum Ogólnokształcącego;

–  w środę 2 września o godz. 8.00 dla Prywatnej Szkoły „Inspiracja”.

Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży pół godziny przed każdą Mszą św.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w niedzielę 13 września. Z parafii wyruszy autokar. Zapisy w zakrystii.

6.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Maria WESELY

+ Władysława MIELCZAREK

      Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia