Ogłoszenia 24.01.2021 r.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”

(Mk 1,15)

 

3.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś przypada Niedziela Słowa Bożego;p

–  w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

–  we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

–  w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; jest to jednocześnie 28. dzień miesiąca, więc zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji chorych za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Mszę św. poprzedzi cotygodniowe nabożeństwo z wyczytywaniem indywidualnych próśb i podziękowań. Początek o godz. 17.00. Również w czwartek w telewizji TRWAM o godz. 17.30 zostanie wyemitowany reportaż o naszej Błogosławionej Pielęgniarce.

2. Zachęcamy do udziału w adoracjach Najświętszego Sakramentu, które odbywają się codziennie i rozpoczynają pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Powoli dobiega końca okres odwiedzin kolędowych. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów w niełatwym czasie pandemii. W tym roku udajemy się jedynie do osób, które o to proszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. Można to jeszcze uczynić w najbliższym tygodniu. A wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach świętych w najbliższą niedzielę. Będą one sprawowane w Waszej intencji. W przedsionku kościoła znajduje się woda święcona, którą można zabrać do domów.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III ze Szk. Podst. nr 10, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej, odbędzie się w środę 27 stycznia i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele.

5. W związku z pojawiającymi się informacjami o planach desakralizacji pokarmelitańskiego kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kopernika 19, informujemy, że władze miasta dementują te pogłoski, a Kuria Metropolitalna bacznie przygląda się podejmowanym ruchom.

6. Na prośbę Wojewody Małopolskiego informujemy, że ruszyła akcja szczepień przeciw Covid19 dla Seniorów powyżej 70. roku życia. Szczepienia są darmowe i dobrowolne. Dla osób mających problem z dotarciem do punktu szczepień organizowany jest bezpłatny transport. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 989.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną. A dziś na prośbę Metropolity Krakowskiego wpieramy osoby poszkodowane w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Specjalna puszka jest wystawiona w kościele.

8.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Lucyna CHRONOWSKA

+ Jerzy RĄCZKIEWICZ

+ Zbigniew WÓJCIK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia