Ogłoszenia 28.02.2021 r.

 Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

(Mt 17,7)

2.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś przypada Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post a także ofiary. Szczegóły na plakatach w gablocie.
W naszej wspólnocie parafialnej z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie dziś sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek nowenna do św. Mikołaja z wyczytywaniem indywidualnych próśb podczas Mszy św. wieczornej.

– W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek, w święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej, modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00; wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

– W piątek możliwość spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 i dodatkowo od 16.30.

– W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 5 marca o godz. 18.00 i rozpocznie Mszą św. w kościele.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zostaną one przeznaczone na zakup chłodni do przechowywania żywności, która jest wydawana potrzebującym w naszym punkcie Caritas od wtorku do soboty od godz. 8.30.

6. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny na marzec.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Grażyna CZERNIAWSKA-MYSIK

+ Krzysztof NIKIFOROW

+ Tadeusz STOŻEK

   Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu