Ogłoszenia 7.03.2021 r.

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;

każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

(J 3,16)

3.     NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

 

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

–  w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. W najbliższą środę 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, ogłoszonego Patronem trwającego roku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, którą będziemy prowadzić w ramach wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu, w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę tuż po Gorzkich Żalach.

4. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zostaną one przeznaczone na zakup chłodni do przechowywania żywności, która jest wydawana potrzebującym w naszym punkcie Caritas od wtorku do soboty od godz. 8.30.

5. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny, natomiast w kościele został wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na marzec.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Tomasz ZAPAŁA

+ Krzysztof MIKOŁAJSKI

 

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na każdy dzień Wielkiego Postu