Ogłoszenia 24.04.2022 r.

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

2.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Po wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę pokoju i zmiłowania nad światem. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.

– w poniedziałek przypada święto św. Marka, ewangelisty;

– we wtorek uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski, przeniesiona w tym roku z 23 kwietnia z uwagi na oktawę Wielkanocy;

– w czwartek wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, a także rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława BM;

– w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00; pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 18.30; adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. W naszej parafii trwają ostatnie przygotowania przed bierzmowaniem. Wspierajmy modlitwą młodzież, która w najbliższą środę 27 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 przyjmie dar Ducha Św. z rąk Księdza Infułata Bronisława Fidelusa.

4. W czwartek 28 kwietnia przypada 4. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. To wielki dzień dla naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich czcicieli Błogosławionej Pielęgniarki. Jej mądrość, troska i potężne wstawiennictwo są dziś bardzo potrzebne nam wszystkim. Uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Roberta Chrząszcza odbędzie się w naszym kościele w czwartek o godz. 18.00. Eucharystię poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Początek o godz. 17.00.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Każda złotówka ma niebagatelną wartość. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła, a także na pokrycie kosztów kolejnego etapu remontu. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria SOBELGA

+ Wanda DYL