Ogłoszenia 23.10.2022 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5, 19)

30.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Po Mszach świętych możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W piątek 28 października przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jak co miesiąc zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświecenia kościoła własnego.

3. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W czwartek różaniec połączony jest z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które rozpoczynają się o godz. 17.00.
Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w środę 26 października i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Msza św. w intencji osób, które pielgrzymowały do miejsca urodzenia i chrztu bł. Hanny Chrzanowskiej, zostanie odprawiona w sobotę 29 października o godz. 7.15.
Tradycyjne ofiary na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Za zmarłych poleconych nam w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w listopadzie, natomiast imiona zmarłych poleconych w wypominkach rocznych są wyczytywane w każdą niedzielę roku przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 13.00. Dodatkowo w intencji wypominanych sprawowana jest Msza św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Jest ona poprzedzona nabożeństwem za zmarłych, które rozpoczyna się o godz. 18.30.

5. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, a także za pozytywny odzew na rozprowadzane cegiełki na odnowienie naszego kościoła i jego zabytkowego otoczenia. Tak jak ogłaszaliśmy w ciągu najbliższego miesiąca musimy opłacić faktury za tegoroczne prace remontowe. Wkład własny wynosi odpowiednio: 75 tys. zł do remontu kościoła i ponad 150 tys. zł do remontu elewacji plebanii. Również dziś przed kościołem zespół charytatywny rozprowadza cegiełki na ten cel. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Henryka ARTYMIAK

+ Leszek ĆWIERTNIA

            Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

                          oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: