Ogłoszenia 27.11.2022 r.

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85,8)

1.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

2. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Serdecznie zapraszamy do udziału w nowennie różańcowej, która ma nas przygotować do głębokiego przeżycia święta naszego Patrona. Rozpoczniemy ją dziś o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i przy relikwiach św. Mikołaja. W tygodniu nowenna będzie się rozpoczynać o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie i w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, który został wyłożony w kościele.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek z racji 28 dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w środę przypada święto św. Andrzeja, apostoła.

–  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00; Msza św. w intencji kapłanów o godz. 18.00; w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; w sobotę, we wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas a także cegiełki na renowację naszego kościoła i jego zabytkowego otoczenia w formie ozdób bożonarodzeniowych.

5. Od przyszłej niedzieli można włączyć się w trzecią edycję akcji „Złote kule św. Mikołaja”, przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki- Martynkę i Milenkę- chore na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła będzie można zabrać złotą kulę z kufra św. Mikołaja. Znajdziemy w niej wszelkie potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziś przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Janina FILAR

+ Felicja MIŚ

+ Anna WIERZCHOŃ

+ Cecylia BEGEJOWICZ

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia