Ogłoszenia 25.12.2022 r.

 „Zajaśniał nam dzień święty, pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu,

bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię.”

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

1. Z kalendarza liturgicznego:
–  W poniedziałek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

–  We wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach św.

–  W środę – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

–  W czwartek o godz. 17.00- cotygodniowe modlitwy przy relikwiach bł. Pielęgniarki.

–  W piątek- święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux.

–  W sobotę wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.30. Bezpośrednio po nim Msza św. na zakończenie roku. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

–  W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 56. Światowy Dzień Pokoju. Z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

2. Wizytę Duszpasterską – „kolędę” rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Będziemy odwiedzać wszystkie rodziny. Program wizyty jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na naszej stronie internetowej. Kilka dni przed kolędą na klatkach domów zostaną wywieszone kartki przypominające o wizycie. Prosimy sąsiadów o wzajemne informowanie się, tak, aby wiadomość dotarła do wszystkich, zwłaszcza do osób, które nie wychodzą z domów.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt: Panu Organiście, Panu Kościelnemu, zespołowi charytatywnemu oraz Przyjaciołom z Ukrainy, którzy ozdobili kościół z zewnątrz i przygotowali szopkę w ogrodzie. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa od Tego,

który nawiedza i wyzwala swój lud