Ogłoszenia 11.06.2023 r.

„Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

(Łk 4, 18)

10.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystość i zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś o godz. 18.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów. W czwartek, na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

–  We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył będzie ks. dr hab. Grzegorz Godawa, prof. UPJPII. Nabożeństwo rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. odmówimy w kościele różaniec, a następnie przejdziemy w procesji wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

– W środę przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i skrócone modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w bazylice jezuitów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

–  W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Spotkanie dla katechetów odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 na plebanii.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5.  Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6.  Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Paweł TEKIELAK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu