8. Festyn Parafialny ku czci św. Anny już za nami! – 23.07.2023 r.

Każdego roku, w niedzielę najbliższą wspomnieniu św. Anny, Parafia św. Mikołaja w Krakowie organizuje festyn Parafialny ku czci swojej drugorzędnej Patronki. W tym roku doroczne świętowanie w ogrodzie parafialnym miało miejsce w niedzielę 23 lipca 2023 r., tuż po Mszy św. z godz. 15.00. Piękna pogoda oraz atrakcje dla małych i dużych sprawiły, że Parafianie i Goście licznie dopisali. Niesłabnącym powodzeniem z roku na rok cieszą się nasze specjalności kulinarne (zimne przekąski, gorące dania, słodkie ciasta i gofry). Dla pragnących poznać tajniki pracy strażaka krakowska Państwowa Straż Pożarna zorganizowała pokaz sprzętu, a OSP z Borzęty uczyła młodych adeptów pożarnictwa jak trafić wodą do celu. Z kolei Pracownia Mali Twórcy zapraszała do odkrywania plastycznych talentów wśród najmłodszych. To wspólne świętowanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania i współpracy grup parafialnych – Grupy Charytatywnej, Klubu Seniora, Wspólnoty Hanna, parafian, wolontariuszy i przyjaciół oraz partnerów i sponsorów naszej imprezy – Straży Pożarnej z Krakowa i OSP z Borzęty, Muzeum Ratownictwa w Krakowie, Pracowni Artystycznej „Mali Twórcy”, Fundacji Zawsze Warto, Unitargu, Cechu Rzemiosł Spożywczych, Cukierni Kameccy oraz Piekarni i Cukierni Ekler, Restauracji Krakowskie Klimaty, Firmie Wędzonka – oraz sponsorom nagród dla dzieci – wydawnictwom, instytucjom i firmom: Clementoni, Granna, Egmont, Hurtownia Euro-Trade, Tuban, Edycja św. Pawła, Bernardinum, Muzeum Miasta Krakowa. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg 8. już edycji Festynu Parafialnego ku czci św. Anny. Dziękujemy licznie przybyłym Parafianom i Gościom, których serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia!

%d bloggers like this: